Konferencja metodyczna dla nauczycieli praktycznej nauki zawodu branży TSL - fotoserwis

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, prelegentom i organizatorom za udział w "Konferencji metodycznej dla nauczycieli praktycznej nauki zawodu branży TSL (Transport, Spedycja, Logistyka)", zorganizowanej przez Centrum Doskonalenia Kadr Oświatowych w Ostrowcu Świętokrzyskim w dniu 29 września 2023 r. Konferencja odbyła się w trybie stacjonarnym i on-line.

Konferencja zgromadziła nauczycieli przedmiotów zawodowych i firm związanych z branżą TSL. Prelegenci zwracali uwagę na efekty i możliwości współpracy firm i nauczycieli uczących przedmiotów zawodowych w zakresie kształcenia młodzieży. Podsumowaniem spotkania była wizyta studyjna w Centrum Logistycznym SIGNAL Meble w Ostrowcu Świętokrzyskim .
Składamy podziękowania wszystkim wykładowcom i uczestnikom  za aktywny  udział i okazane zainteresowanie. Państwa wypowiedzi pokazały, że współpraca szkół i firm jest kluczem do efektywnego przygotowywania przyszłych kadr. 
Konferencja odbyła się pod patronatami: Ministra Edukacji i Nauki, Ministra Infrastruktury, Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty, Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego, Starosty Powiatu Ostrowieckiego, Radia Kielce.

Podczas konferencji głos zabrali:
Pan Krzysztof Celka podał przykładowe narzędzia dla nauczycieli  branży TSL. Pani Katarzyna Pastuszka, nauczycielka ZS nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim przedstawiła przykłady dobrych praktyk. Uzupełnieniem tej wypowiedzi było wystąpienie uczennicy ZS nr 3 Oliwii. 
Wystąpili dyrektorzy firm: Pan B. Gnat - LUCA Logistic Solutions, Pan M. Osiński BC-LDS Sp. z o.o., a także przedstawiciele Świętokrzyskiego Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego.

Fragment programu Telefakty - 3.10.2023r | Lokalna TV 

'